در اوایل دهه 80 ، مجموعه ای از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسان ارشد مهندسی در شاخه های نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع و مدیریت دور هم گرد آمدند و فعالیت خود را در قالب پروژه های تخصصی در زمینه مهندسی ایمنی و مدیریت HSE آغاز نمودند که در آن مقطع زمانی حرکتی نوین در صنایع کشور به شمار می رفت. با توجه به ضرورت وجود چنین فعالیت هایی در صنعت و به پشتوانه تجربیات ارزنده صنعتی و دانشگاهی، شرکت مهندسین مشاور آفتاب ایمن پرتو، بطور مستقل و سازمان یافته، با توسعه حوزه ‏های کاری خود و با آرمان تشکیل بزرگترین و معتبرترین شرکت مشاور در حوزه ایمنی و HSE تاسیس گردید تا بتواند با ارائه خدمات فنی و مشاوره ای به صاحبان صنایع، ماموریت خود را با هدف افزایش سطح ایمنی، کاهش هزینه ها، کمینه کردن آلاینده ها در مقیاس ملی، کاهش تلفات و صدمات، افزایش بهره وری و تداوم و استمرار تولید به انجام رساند.
اگر تا چند سال پیش، تنها مفهوم ایمنی در صنایع، در استفاده از لباس و تجهیزات ایمنی خلاصه می شد، به لطف عملکرد این مجموعه و سایر گروه های همکار و برگزاری دوره های آموزشی متعدد، فرهنگ ایمنی در صنایع گوناگون بخصوص صنایع نفت، انرژی، شیمیایی، هسته ای و ... به گونه ای چشمگیر ارتقاء یافته است.
انجام بیش از 270 پروژه تخصصی مهندسی ایمنی در بیش از 320 واحد فرآیندی و یوتیلیتی در مدت زمان کوتاه، در زمینه شناسایی مخاطرات فرآیندی و عملیاتی و بحث های گسترده مدیریت HSE توسط این شرکت، نشان از درک صحیح نیاز کارفرمایان و استقبال گسترده مدیران و متولیان صنایع به مباحث تخصصی و کاربردی در حوزه مهندسی ایمنی و مدیریت HSE دارد. این شرکت نیز بعنوان شرکتی پیشرو در زمینه معرفی و ارائه روش های مهندسی ایمنی و مدیریت ریسک کوشیده است با انجام دقیق و بهنگام پروژه ها با بالاترین سطح کیفی و بکارگیری نرم افزارهای تخصصی و مدرن، مشاوره های تخصصی و همکاری و ارتباط نزدیک با صاحبان صنایع کشور، سهم در خور شانی در کاهش خطرات فرآیندی، آسیب های جبران ناپذیر انسانی و مالی در بخش های مختلف صنعت داشته باشد.
گفتنی است که مجموعه ما از بنیان‏گذاران فعالیت در عرصه‏ های PIM, ERP, QRA, HAZOP, RAM, HSE, SIL, HAZID و PSSR بوده و در این راستا مفتخریم که قابلیت‏ های خود را در اجرای پروژه در زمینه ‏های گوناگون از جمله صنایع بالا‏دستی، پایین ‏دستی، ساحلی و فراساحلی و در سطوح ملی و بین‏ المللی معرفی نماییم. تجارب این شرکت در هدایت جلسات شناسایی مخاطرات و راهبری عملیات (HAZOP) با شرکت های صاحب نام بین‏ المللی از جمله SIEMENS, AXENS, TECHNIP-COFLEXIP, TECHNIP-KTI, SULZER, ATLAS COPCO & SINOPEC ، پشتوانه ارزشمندی در جهت توسعه و گسترش فعالیت های مهندسی شرکت به حساب می‏ آید و خود مصدق این ادعاست.
از اهم فعالیت های این شرکت، می توان به ارائه خدمات مشاوره و تحلیل­ های مهندسی در زمینه سیستم­ های مدیریت کیفیت، مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE-MS)، شناسایی خطرات، ارزیابی و مدیریت ریسک، مدلسازی پیامدها و مهندسی ایمنی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، ساحلی/ فراساحلی، بالادستی/ پایین دستی، انرژی و شیمیایی و ارائه خدمات آموزشی تخصصی در زمینه­ های مهندسی ایمنی، ارزیابی ریسک و مدیریت HSE اشاره نمود.
در بخش آموزش نیز، با تکیه بر ارتباط و تعامل پیوسته با مجامع علمی و پایگاه‏ های آکادمیک، اين شركت با بهره گیری از پرسنل و کارشناسان مجرب در زمينه های مشاوره مهندسی و مديريتي اقدام به برگزاری دوره هاي كاربردي و استاندارد در زمينه هاي ايمني، بهداشت و محيط زيست، مهندسی ایمنی، مديريت ريسك و استقرار سيستم هاي مديريتي ايمني بهداشت محيط زيست و همينطور مقولات مهمی همچون حفاظت در برابر آتش و ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه سیستم های اطفا حريق پيشرفته و ... کرده است که با استقبال فعالان صنعت مواجه شده است.
این شرکت آمادگی دارد خدمات مهندسی و مشاوره ای را با بالاترین کیفیت به فعالان صنایع ارائه نماید.

نظرات و پیشنهادات

در اوایل دهه 80 ، مجموعه ای از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسان ارشد مهندسی در شاخه های نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع و مدیریت دور هم گرد آمدند و فعالیت خود را در قالب پروژه های تخصصی در زمینه مهندسی ایمنی و مدیریت HSE آغاز نمودند که در آن مقطع زمانی حرکتی نوین در صنایع کشور به شمار می رفت. با توجه به ضرورت وجود چنین فعالیت هایی در صنعت و به پشتوانه تجربیات ارزنده صنعتی و دانشگاهی، شرکت مهندسین مشاور آفتاب ایمن پرتو، بطور مستقل و سازمان یافته، با توسعه حوزه ‏های کاری خود و با آرمان تشکیل بزرگترین و معتبرترین شرکت مشاور در حوزه ایمنی و HSE تاسیس

• باماHSEE با هدف توسعه اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان بیش از ۱۴۰ رشته دانشگاهی از طریق ایجاد تعامل مؤثر بین واحدهای درسی و شرکت های مرتبط با رشته تحصیلی، ایجاد شده است.

• باماHSEE نمایشگاهی جذاب، جامع و پویا برای معرفی کلیه شرکت ها، مؤسسات، فروشگاه ها، اشخاص حقیقی، NGO ها، کانون ها، انجمن ها و سازمان های حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی است.

• باماHSEE هیچ گونه مسئولیتی در قبال تعاملات و معامله فی ما بین شرکت ها و اشخاص ندارد.

• قابل توجه اعضای محترم: در صورت عدم تمایل به حضور تبلیغاتی در نمایشگاه باما، خواهشمند است با پشتیبانی سایت تماس حاصل فرمایید.

اطلاعات تماس


  • آدرس:
    یزد، بلوار شهید صدوقی، قبل از تالار هنر، مجتمع پژوهشی و فناوری امام حسن مجتبی (ع)، مرکز رشد زیست فناوری پزشکی

  • واحد پشتیبانی: ۰۹۱۹۰۲۶۱۳۴۰ - ۰۹۰۱۴۰۱۳۸۵۵

  • پست الکترونیک: support@bamahse.com

  • امور مشتریان: info@bamahse.com

باما در شبکه های اجتماعی