ویژگی های محصول
فیلتر کربنی با افتخار ساخت ایران

سیستم های پیش تصفیه وظیفه نرم سازی آب و همچنین حذف برخی آلاینده های موجود در آب را بر عهده دارند.یکی از مراحل سیستم های پیش تصفیه استفاده از فیلتر های کربنی می باشد.
فيلترهاي كربني معمولاً بعد از فيلترهاي شني در فرآيند تصفيه آب به منظور حذف طعم، بو، رنگ، مواد آلي و کلر آزاد مورد استفاده قرار مي‌گيرند. در این فرایند، آب از بستر ذغال كربن اكتيو گرانولي عبور كرده و رنگ و بوي آن توسط ذغال كربن جذب شده و در نتيجه آب خروجي بدون هر گونه طعم، بو و رنگي خواهد بود .شکل ظاهری این فیلترها نظیر فیلترهای شنی می باشد . با این تفاوت که در این مخازن کربن اکتیو جایگزین سنگ سیلیس می باشد.
جنس این فیلترها بنا به کاربرد می تواند فلزی و یا فایبرگلاس (FRP) باشد.

برخی از کاربردهای فیلتر کربنی چیست ؟

استفاده در پیش تصفیه سیستم های فیلتراسیون و بویژه اسمز معکوس به جهت حذف کلر و مواد آلی

استفاده در صنایع به جهت حذف بو و رنگ از آب های آلوده

استفاده در صنایع نفت و پتروشیمی به جهت بوزدایی از آب ها و هوای آلوده

استفاده به عنوان یکی از مراحل فیلتراسیون در سیستم های تصفیه هوا به جهت حذف بو

 

شستشو  و ضدعفونی فیلترهای کربنی : در این فیلترها به دلیل حذف کلر در لایه های ابتدایی کربن ، لایه های  انتهایی کربن در معرض آلودگی های میکروبی قرار دارند.به همین دلیل پس از آلوده شدن فیلترهای کربنی ، باید توسط شست و شوی معکوس (Back wash) فیلترهای کربنی  آنها را به شرایط کاری اولیه بازگرداند.معمولا در این فیلترها ، پنچاه درصد از فضای کلی مخزن را برای عملیات Back Wash  خالی نگه می دارند ، زیرا در موقع شست و شوی معکوس ، بسترها از جای خود بلند شده و به اصطلاح Expand می شوند و به همین دلیل نیازمند فضای خالی می باشند تا به صورت کامل از هم گسسته شوند.

برای شستشو و ضدعفونی فیلتر کربنی می توان از شست و شوی معکوس شوینده های قلیایی (محلول سدیم هیدروکسید) یا آب داغ (در حدود 90 درجه سلسیوس) استفاده نمود.البته اگر جنس مخازن FRP باشند ، حتما باید از شوینده های قلیایی استفاده نمود ، زیرا این مخازن تحمل دمای نود درجه سلسیوس را ندارند.

 

کلمات قابل جستجو

فیلتر کربنی   تصفیه آب  

فیلتر کربنی با افتخار ساخت ایران

محصولات مشابه


  • باما HSEE نمایشگاهی جذاب، جامع و پویا برای معرفی کلیه شرکت ها، مؤسسات و فروشگاه های حوزه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی است. این نمایشگاه خریداران را به فروشندگان متصل و فرایند خرید را ساده می نماید.

  • نمایشگاه مجازی باما HSEE یک فروشگاه اینترنتی نمی باشد و هیچگونه دخالتی در کارکرد شرکت ها، فروشگاه ها و ... نداشته و تنها یک مرجع برای جستجو، مقایسه و معرفی محصولات می باشد. لذا هیچ گونه مسئولیتی در قبال تعاملات و معامله فی ما بین شرکت ها و اشخاص ندارد.

  • نمایشگاه مجازی باما HSEE با هدف توسعه اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان از طریق ایجاد ارتباط بین واحدهای درسی و شرکت های مرتبط با رشته تحصیلی ایجاد شده است.

  • قابل توجه اعضای محترم: در صورت عدم تمایل به حضور تبلیغاتی در نمایشگاه مجازی باما HSEE، خواهشمند است با پشتیبانی سایت تماس حاصل فرمایید.

دسترسی سریع

باما در شبکه های اجتماعی
logo-samandehi