عنوان دوره آموزشی: حمایت عاطفی در دوران دانشجویی

حمایت عاطفی در دوران دانشجویی
وبینار برگزار شده

وبینار آموزشی با حضور

جناب آقای مهدی رضائیان : عضو تخصصی مراکز مشاوره آموزش و پرورش و دانشگاه فنی و حرفه ای طبس، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی 

حضور در دوره آموزشی برای عموم رایگان

اعطای گواهینامه معتبر رایگان به دانشجویان طرح مهارت افزایی (طرح کاد پلاس)

هزینه دریافت گواهی نامه معتبر برای سایر شرکت کنندگان در دوره آموزشی: 100هزار تومان

سرفصل ها

 • اصول زندگی موفق و حفظ شادابی در دوران تحصیل دانشگاهی
 • مدیریت تفاوتهای فرهنگی در زندگی دانشجویی
 • چگونگی زندگی خوابگاهی و لذت بردن از آن
 • کنار آمدن با احساس غربت و دوری از خانواده

گواهی پایان دوره توسط شرکت فناور آتی سلامت محیط کار و پویا صادر می گردد. این شرکت دارای مجوز برگزاری دوره های آموزشی از مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه ای کشور،مجوز کانون تبلیغات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجوز فناوری تحت حمایت پارک علم و فناوری یزد می باشد.

با عنایت به وبینار فوق، مطلب زیر می تواند برای شما مفید باشد.

حمایت عاطفی در دوران دانشجویی

به عنوان یک دانشجو، احساس غرق شدن در درس، امتحانات و فعالیت های فوق برنامه معمول است. مهم است که به یاد داشته باشید که حمایت عاطفی به اندازه حمایت تحصیلی در این سال‌های شکل‌گیری مهم است. در این مطلب، مزایای حمایت عاطفی، راه های دسترسی به آن در دوران دانشجویی و زندگی خوابگاهی را بررسی خواهیم کرد.

اولا، حمایت عاطفی می تواند به طور قابل توجهی سلامت روان و رفاه را بهبود بخشد. یک مطالعه توسط اتحادیه ملی بیماری های روانی آمریکا نشان داد که دانشجویانی که از حمایت عاطفی برخوردار بودند، نتایج تحصیلی بهتری داشتند و احتمال فارغ التحصیلی بیشتر بود. علاوه بر این، حمایت عاطفی می تواند به دانشجوان کمک کند تا با استرس و اضطراب کنار بیایند، که می تواند منجر به خواب بهتر، بهبود روابط و افزایش شادی شود.

بنابراین، چگونه دانشجوان می توانند به حمایت عاطفی دسترسی داشته باشند؟ در اینجا چند گزینه وجود دارد:

 • خدمات مشاوره: اکثر دانشگاه ها خدمات مشاوره رایگان برای دانشجویان ارائه می دهند. این خدمات می توانند فضای امن و محرمانه ای را برای بحث در مورد هر گونه نگرانی یا مشکل فراهم کنند.
 • منابع آنلاین: منابع آنلاین متعددی مانند برنامه ها و انجمن های سلامت روان برای دانشجوان در دسترس است. این منابع را می توان از هر مکان و در هر زمان در دسترس قرار داد.
 • دوستان و خانواده: قدرت صحبت کردن با دوستان و خانواده را دست کم نگیرید. آنها می توانند گوش شنوا را فراهم کنند و در مواقع سخت حمایت کنند.

مهم است به خاطر داشته باشید که جستجوی حمایت عاطفی نشانه ضعف نیست. اعتراف به زمانی که به کمک نیاز دارید و اقداماتی برای اولویت دادن به سلامت روان خود به شجاعت نیاز دارد.

علاوه بر جستجوی حمایت عاطفی، راه‌هایی نیز برای حفظ سلامت روانی فعال وجود دارد. اینجا نکاتی وجود دارد:

 • مراقبت از خود: برای فعالیت هایی که برای شما شادی و آرامش به ارمغان می آورد، وقت بگذارید. این می تواند هر چیزی از خواندن کتاب گرفته تا تمرین یوگا باشد.
 • ورزش: نشان داده شده است که ورزش منظم باعث بهبود خلق و خو و کاهش سطح استرس می شود. فعالیتی را پیدا کنید که از آن لذت می برید و آن را به بخشی از روال خود تبدیل کنید.
 • خواب: خواب کافی برای سلامت روان و تندرستی بسیار مهم است. هر شب ۷ تا ۹ ساعت بخوابید.
 • خود آگاهی: تمرین خود آگاهی می تواند به کاهش استرس و بهبود رفاه کلی کمک کند. این می تواند شامل مدیتیشن، تمرینات تنفس عمیق یا صرف چند لحظه صرف تمرکز بر لحظه حال باشد.
زندگی خوابگاهی در دوران دانشجویی

زندگی در خوابگاه می تواند یک تجربه هیجان انگیز و چالش برانگیز باشد. برای بسیاری از دانشجویان، این اولین باری است که برای مدت طولانی از خانه دور می شوند. کنار آمدن با احساس غربت و دوری از خانواده می تواند دشوار باشد، اما راه هایی وجود دارد که می توانید از زندگی خوابگاهی خود نهایت استفاده را ببرید و از این تجربه لذت ببرید.

 1. هم اتاقی های خود را بشناسید: زندگی با غریبه ها می تواند ترسناک باشد، اما مهم است که هم اتاقی های خود را بشناسید. برای معرفی خود و شکستن یخ وقت بگذارید. لازم نیست بهترین دوستان شوید، اما برقراری یک رابطه دوستانه می تواند زندگی مشترک را بسیار لذت بخش تر کند.
 2. فضای خود را تزئین کنید: اتاق خوابگاه شما خانه شما دور از خانه است، پس کاری کنید که یک فضای شخصی راحت باشد. تزئین فضای شما با تصاویر، پوسترها و سایر وسایل شخصی می تواند احساس راحتی و جذابیت بیشتری در آن ایجاد کند. فقط قبل از ایجاد هر گونه تغییر اساسی حتما با هم اتاقی خود مشورت کنید.
 3. درگیر شوید: یکی از بهترین راه‌ها برای استفاده حداکثری از زندگی در خوابگاه، حضور در محوطه دانشگاه است. پیوستن به باشگاه‌ها و سازمان‌ها می‌تواند به شما کمک کند با افراد جدید آشنا شوید و دوستانی پیدا کنید. همچنین می تواند به شما احساس هدف و تعلق بدهد.
 4. منظم بمانید:‌ زندگی در یک فضای کوچک می تواند چالش برانگیز باشد، اما منظم ماندن می تواند به تسهیل آن کمک کند. وسایلتان را مرتب نگه دارید و وقتی کارتان تمام شد آن ها را کنار بگذارید. این کار نه تنها اتاق شما را مرتب‌تر نشان می‌دهد، بلکه به شما کمک می‌کند تا در انجام تکالیف مدرسه خود ادامه دهید.
 5. از فضاهای مشترک بهره ببرید: بیشتر خوابگاه ها دارای فضاهای مشترک مانند سالن ها و اتاق های مطالعه هستند. این فضاها برای معاشرت یا انجام برخی کارها در خارج از اتاق شما عالی هستند. از آنها استفاده کنید و مدتی را در آنجا بگذرانید.
 6. با خانواده و دوستان در ارتباط باشید: فقط به این دلیل که از خانه دور هستید به این معنی نیست که باید ارتباط خود را با خانواده و دوستان از دست بدهید. سعی کنید از طریق تماس های تلفنی، پیامک یا چت ویدیویی در ارتباط باشید. می تواند به کاهش احساس دلتنگی کمک کند.
 7. مراقب خودت باش:‌ زندگی در خوابگاه می تواند استرس زا باشد، بنابراین مهم است که از خود مراقبت کنید. مطمئن شوید که خواب کافی دارید، خوب غذا می خورید و به طور منظم ورزش می کنید. مراقبت از خود به شما کمک می کند که هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی احساس بهتری داشته باشید.
نتیجه گیری

حمایت عاطفی جزء ضروری زندگی دانشجویی است. جستجوی حمایت عاطفی نشانه ضعف نیست. اعتراف به زمانی که به کمک نیاز دارید و اقداماتی برای اولویت دادن به سلامت روان خود به شجاعت نیاز دارد. با جستجوی حمایت در مواقع نیاز و اولویت دادن به شیوه های خوب سلامت روان، دانشجوان می توانند از نظر تحصیلی و شخصی پیشرفت کنند. به یاد داشته باشید که شما تنها نیستید و همیشه گزینه هایی برای پشتیبانی و منابع در دسترس هستند.

زندگی در یک خوابگاه می تواند تجربه خوبی باشد اگر با نگرش مثبت به آن نزدیک شوید. با پیروی از این نکات، می توانید از زندگی خوابگاهی خود نهایت استفاده را ببرید و از همه چیزهایی که ارائه می دهد لذت ببرید. به یاد داشته باشید که منظم بمانید، درگیر باشید و از خود چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی مراقبت کنید. موفق باشید!

هدف ما در نمایشگاه مجازی باما، ارتقاء مهارت های تخصصی شما دوستان و داشتن زندگی و کسب و کار بهتر است. توصیه می نماییم ویدئوهای مرتبط به مهارت های نرم موجود در سایت نمایشگاه مجازی باما را مشاهده نمایید.

 

"شرکت فناور آتی سلامت محیط کار و پویا، دارای مجوز برگزاری دوره های آموزشی از مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه ای کشور،مجوز کانون تبلیغات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجوز فناوری تحت حمایت پارک علم و فناوری یزد می باشد."

نظرات و پیشنهادات

 • راضیه حجتی مقدم
  1402-09-04 12:23:59

  بسیار عالی

 • حسن کفیری
  1402-09-08 08:55:51

  سلام ببخشید نمیتونیم وبینار رو به صورت آفلاین ببینیم ؟

 • پاسح کارشناس سایت

  سلام دوست عزیز فیلم و محتوای مربوط به وبینار به زودی در سایت قرار خواهد گرفت.