عنوان دوره آموزشی: آرامش درون، حال خوب

وبینار برگزار شده

مشخصات دوره آنلاین آرامش درون، حال خوب

مدرس: سرکار خانم فاطمه سرهانی، کارشناسی ارشد مدیریت، کوچ توسعه فردی

نحوه برگزاری: آنلاین

هزینه دریافت گواهی نامه معتبر برای دانشجویان شرکت کننده (با تخفیف): 50 هزار تومان

هزینه دریافت گواهی نامه معتبر برای سایر شرکت کنندگان در دوره آموزشی:  100 هزار تومان

جهت دریافت کد تخفیف دانشجویی با شماره 09190422780 تماس حاصل بفرمایید.

گواهی پایان دوره: گواهی پایان دوره از طرف شرکت آتی سلامت محیط و کار پویا اعطا می شود. این شرکت دارای دارای مجوز آموزشی از مرکز تحقیقات وزارت کار و سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد.

دوره آفلاین: اگر امکان شرکت در دوره آنلاین آرامش درون، حال خوب را نداشته اید، جهت شرکت در دوره آفلاین و دریافت راهنمایی بیشتر با شماره 09190422780 تماس بگیرید تا تیم باماHSE به شما کمک کنند.

 

با عنایت به وبینار فوق، مطالب زیر می‌تواند مفید باشد.

 

آرامش درون چگونه باعث حال خوب من می‌شود ؟

اگر شما در زندگی خود به دنبال آرامش درون هستید، باید بدانید که مسیر درستی قرار دارید. هدف زندگی معمولاً یافتن آرامش درون، خوشبختی و رضایت است .آرامش درون به معنای صلح و آرامش روحی است که از داشتن تعادل در زندگی، ارتباطات سالم با خود و دیگران، احساس معنا و هدف در زندگی و تعامل مثبت با محیط فراهم می‌شود. برای رسیدن به آرامش درون، ممکن است نیاز باشد خودشناسی کنید و به دنبال عملکرد بهتر در برابر چالش‌ها، ارتقای روابط اجتماعی، پذیرش و انعطاف پذیری در برابر تغییرات و توسعه شخصی خود باشید.

آرامش درون به معنای حالتی است که در آن ذهن و روح شما آرام و پایدار هستند . این حالت می‌تواند باعث حال خوب شما شود زیرا آرامش درونی می‌تواند تأثیر مثبتی بر روح و جسم شما داشته باشد . در زیر تأثیرات مهم آرامش درون بر حال خوب بیان شده است:

 • کاهش استرس: آرامش درون می‌تواند به شما کمک کند تا با استرس روزانه بهتر برخورد کنید. با داشتن آرامش درونی ، شما می‌توانید بهتر با مشکلات روزمره روبرو شوید و به راحتی با آنها مقابله کنید.
 • بهبود روابط: آرامش درون می‌تواند به شما کمک کند تا در روابط خود بهتر عمل کنید. با داشتن آرامش درونی، شما می‌توانید بهتر به نیازها و مشکلات دیگران توجه کنید و روابط خود را بهبود بخشید.
 • افزایش خلاقیت: آرامش درون می‌تواند به شما کمک کند تا خلاقیت خود را افزایش دهید. با داشتن آرامش درونی، ذهن شما متمرکزتر و پرتوان‌تر می‌شود و می‌توانید بهتر ایده‌های جدید خلق کنید.
 • بهبود سلامتی: آرامش درونی می‌تواند به شما کمک کند تا سلامتی بهتری داشته باشید. استرس و اضطراب می‌توانند تأثیر مستقیمی بر سلامت شما داشته باشند .
 • افزایش خوشبختی: آرامش درونی می‌تواند به شما کمک کند تا حالت روحی بهتری داشته باشید و خوشبخت‌تر باشید . با داشتن آرامش درون، شما می‌توانید بهتر با خوشحالی و لذت بردن از لحظه‌های زندگی خود استفاده کنید.

راه‌های رسیدن به آرامش درون چیست ؟

 1. مدیتیشن : مدیتیشن به شما کمک می‌کند تا ذهن خود را آرام کنید و با تمرکز بر روی لحظه حاضر، از استرس و نگرانی‌ها خلاص شوید. می‌توانید از روش‌های مختلف مدیتیشن مانند تمرکز بر نفس، تمرین مدیتیشن گوش دادن به صداها یا موسیقی، یا مدیتیشن متمرکز بر مناظر استفاده کنید.

مدیتیشن تمرکز بر نفس یک تمرین ذهنی است که در آن تمرکز و توجه شما روی تنفس شما قرار می‌گیرد. این تمرین به شما کمک می‌کند تا به آرامش و آرامش درونی دست یابید. در این تمرین، شما به آرامی و به طور ناخودآگاه به تنفس خود توجه می‌کنید. به این معنی که توجه شما صرفاً بر تنفس و حس مرتبط با آن تمرکز می‌شود و توجه شما از عوامل خارجی و دیگر افکار و تصاویر منحرف نمی‌شود.

با تنفس عمیق و آهسته شروع کنید. توجه کنید که هوا وارد بدن شما می‌شود و به آرامی و به طور طبیعی تنفس را ترک می‌کند. توجه کنید که هر لحظه از تنفس را تجربه کنید، از جمله لحظه دم و بازدم.

اگر به طور ناخودآگاه به فکری دیگر پرداختید ، آگاهانه به آن توجه کنید و به آرامی به تنفس خود بازگردید . بدون قضاوت کردن یا عصبانی شدن از این انحراف‌ها ، به تنفس ادامه دهید .

با تمرین و تمرکز مستمر ، شما می‌توانید این تجربه را در زندگی روزمره خود نیز تجربه کنید و به طور کلی به آرامش و آرامش درونی بیشتری دست پیدا کنید .

 1. ورزش یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به افزایش آرامش درونی کمک کند. ورزش بهبود قلب و عروق، افزایش سطح اکسیژن خون، ترشح هورمون‌های خوش‌حالی و کاهش تنش عصبی را باعث می‌شود. همچنین، تمرینات تنفسی و یوگا نیز می‌تواند به افزایش آرامش درونی کمک کند. در کل، هر فعالیتی که شما را خوشحال کند و استرس را از بین ببرد، می‌تواند به آرامش درونی شما کمک کند.
 2. مطالعه و یادگیری: مطالعه کتب معنوی، روانشناسی و موضوعات مرتبط با آرامش درون می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر بفهمید چگونه آرامش درون خود را کشف و تجربه کنید. همچنین، یادگیری مهارت‌های جدید مانند نقاشی، موسیقی، آشپزی و ... نیز می‌تواند به شما کمک کند تا آرامش درونی بیشتری را تجربه کنید.
 3. شما می‌توانید با جستجو در اینترنت به دنبال وبینارها و دوره‌های آموزشی در زمینه آرامش درون بگردید. معمولاً مراکز آموزشی، مربیان و روانشناسان متخصص در این حوزه وبینارهایی را برگزار می‌کنند. همچنین، برخی از وبسایت‌ها و پلتفرم‌های آموزشی نیز دوره‌های آموزشی مجازی را در این زمینه ارائه می‌دهند. در انتخاب وبینارها و دوره‌های آموزشی، بهتر است به موارد زیر توجه کنید:
 • اطمینان از موثر بودن وبینار یا دوره: قبل از ثبت‌نام، نظرات و بازخوردهای دیگران را در مورد آموزشگاه یا مربی مربوطه بررسی کنید.
 • محتوای آموزشی: بررسی کنید که آیا موضوعات مورد نظر شما در دوره مورد نظر پوشش داده شده است یا خیر.
 • شیوه آموزش: بررسی کنید که وبینار یا دوره به صورت تعاملی و عملی برگزار می‌شود یا فقط بر مبنای مطالب نظری است.
 • هزینه: بررسی کنید که آیا هزینه وبینار یا دوره منطبق بر بودجه شما است یا خیر.
 1. مراقبه: آگاهی از حالت درونی خود و مراقبه بر احساسات، افکار و عواطف خود می‌تواند به شما کمک کند تا آرامش درونی بیشتری داشته باشید. با توجه به اینکه مراقبه را در تمام فعالیت‌های روزمره خود می‌توانید انجام دهید، این روش می‌تواند به شما کمک کند تا همیشه با آگاهی و آرامش در جریان زندگی خود باشید.
 2. نوشتن: افکار خود را بنویسد. این کار باعث می‌شود تا واضحتر و روشنتر فکر کنید. نوشتن خاطرات روزانه نیز می‌تواند مفید باشد.
 3. تغذیه سالم: تغذیه سالم باعث ایجاد آرامش درونی در بدن می‌شود. برخی از نکات مهم در تغذیه سالم عبارتند از:
 • مصرف مواد غذایی تازه و طبیعی: انتخاب مواد غذایی سالم و طبیعی مانند میوه‌ها، سبزیجات، ماهی، گوشت سفید و محصولات لبنی کم چرب می‌تواند به دستیابی به سطح انرژی و آرامش مناسب کمک کند.
 • مصرف منابع پروتئینی: پروتئین‌ها برای حفظ سلامتی عضلات و بازسازی بافت‌های بدن ضروری هستند. مصرف منابع پروتئینی سالم مانند ماهی، مرغ، تخم مرغ و حبوبات می‌تواند به رشد و تقویت عضلات کمک کند و به آرامش درونی کمک کند.
 • مصرف آب کافی: نگهداشتن بدن خود را همیشه هیدراته نگه دارید. مصرف آب کافی به عملکرد صحیح مغز و عصب‌ها کمک می‌کند و برای آرامش درونی مفید است.
 • مصرف مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا-3: اسیدهای چرب امگا-3 که در ماهی‌های چرب مانند ماهی سالمون و تون موجود است، می‌تواند به بهبود خلق و خو و کاهش استرس کمک کند.
 • محدود کردن مصرف قند و غذاهای پرچرب: مصرف زیاد قند و غذاهای پرچرب می‌تواند باعث افزایش سطح قند خون و ایجاد ناراحتی و نگرانی شود.
 • مصرف غذاهای حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی: مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند میوه‌ها ، سبزیجات تازه و مغزیجات می‌تواند به حفظ رشد و تقویت عصب‌ها کمک کند و در نتیجه آرامش درونی را افزایش دهد .

نتیجه گیری

آرامش درون یک حالت روحی و جسمی است که با رعایت اصول و تکرار و تمرین به دست می‌آید. هدف ما در طرح کاد پلاس و نمایشگاه مجازی باما، ارتقای مهارت های نرم شما دوستان و داشتن زندگی و کسب و کار بهتر است. توصیه می نماییم وبینارها و فیلم های آموزشی مهارت های نرم و کارآفرینی موجود در سایت نمایشگاه مجازی باما را مشاهده نمایید.

 

جهت دریافت جزوه آموزشی این وبینار کلیک نمایید.

 

"شرکت فناور آتی سلامت محیط کار و پویا(باما HSE)، دارای مجوز برگزاری دوره های آموزشی از مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه ای کشور،مجوز کانون تبلیغات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجوز فناوری تحت حمایت پارک علم و فناوری یزد می باشد."

 

نظرات و پیشنهادات