معرفی رشته مهندسی سیستم های انرژی، مقطع دکتری

دکتری تخصصی مهندسی سیستم های انرژی

مهندسی سیستم های انرژی علمی فرا رشته ای است که طراحی، توسعه و بهره‌برداری از سیستم های انرژی را مد نظر قرار می‌دهند و در دوره تحصیلات تکمیلی ارائه می‌شود. هدف از ایجاد دوره دکتری مهندسی سیستم های انرژی تربیت افرادی که با احاطه یافتن به آثار علمی در این زمینه خاص و آشنا شدن با روش های پیشرفته تحقیق و دستیابی به جدیدترین مبانی آموزش و پژوهش بتوانند با نوآوری در زمینه های علمی و تحقیقاتی در رفع نیازهای کشور و گسترش مرزهای دانش در رشته مهندسی سیستم های انرژی مؤثر بوده و به تازه هایی در جهان دانش دست یابند.

گرایش های دکتری مهندسی سیستم های انرژی:

  1. مدلسازی انرژی
  2. فناوری های انرژی
  3. انرژی و محیط زیست

 

 

دروس تخصصی رشته

دروس تخصصی این رشته عبارتند از: ارزیابی و پتانسیل سنجی منابع انرژی، سیستم های انرژی در ساختمان، مدیریت و ممیزی انرژی، تاب آوری سیستم های انرژی، سیاست گذاری انرژی، فناوری های انرژی تجدیدناپذیر، ممیزی انرژی در صنایع و...

برای اطلاع از برنامه آموزشی این رشته می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

بازار کار و آینده شغلی

فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند در مراکز مختلف آموزشی، پژوهشی و اجرایی مرتبط با برنامه ریزی و توسعه سیستم های انرژی نقشی اثرگذار داشته باشند. کارشناسان این رشته می توانند در سازمان‌های درگیر با مسائل مهندسی سیستم های انرژی از قبیل دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، وزارت نیرو و شرکت های تابعه، وزارت نفت و شرکت های تابعه، سازمان حفاظت محیط زیست، شرکت های زیست محیطی، شرکت های مهندسی مشاور در زمینه های انرژی، شرکت های پیمانکار، شهرداری ها، وزارت بهداشت و درمان، صنایع و سایر ارگان های دولتی و غیردولتی برای کارهای کارشناسی در زمینه‌های مختلف مهندسی انرژی فعالیت نمایند.

نظرات و پیشنهادات